2009. október 25., vasárnap

Egy nap, két verseny

Szombaton kettévált a csapat és két írányba hagyta el az országot.
Jurinovics Aida Bécsben állt rajtkőre, 18 fővel Szerbiában, Újvidéken versenyeztünk.
BÉCS
Aida Bécsben Nemzetközi Delfin Kupán Simmeringen egyedül képviselte az ANK Úszóklubot. Öt egyéni versenyszámban indult és mindet meg is nyerte, 50 m pillangón (33.42) és 100 m vegyesen (1:14.36) egyéni csúccsal. Korosztályában a legeredményesebb versenyző volt, így a különdíjként járó kupát is elhozhatta.

Gratulálunk Aua!

Újvidék

Kalandos úton, kissé késve érkeztünk a versenyre ahol több mint 1050(!) induló volt.
Szerencsére senki sem csúszott le a rajtjáról a késés miatt, figyelmetlenségből azonban ifjú versenyzőink igen. Korrigálható hiba volt, de tessék jobban odafigyelni!
Megemlíteném a szervezést ami példás volt, 1/2 4re lement minden versenyszám az eredményhirdetésekkel együtt.
Két érmesnek örülhetünk: Tóth Tamás(3.hely 50m hát)és Fercsik Szabolcs(2.hely 50m mell)

Gratulálunk nekik!
Az Újvidéki jegyzőköny később.

A képek klikkelésre dagadoznak.

Újabb két arany!

Sors Tamás újabb két aranyat szerzett az izlandi úszó Európa-bajnokságon.
100 háton (1.05.48), majd másnap 100 gyorson (56.98) sem talált legyőzőre és állhatott a dobogó legfelső fokára.
Gratulálunk Soso!

2009. október 22., csütörtök

Európa-csúccsal új arany

Sors Tamás új Európa-csúccsal, 26.09 másodperces eredménnyel nyert 50 m gyorson az izlandi úszó kontinensversenyen.

2009. október 18., vasárnap

Sors Tamás Európa bajnok

Sors Tamás az október 18-án kezdődő izlandi úszó Európa-bajnokságon 100 méter pillangón, 1:00.20 perces eredménnyel aranyérmet szerzett.

2009. október 16., péntek

Verseny Újvidéken

A legutóbbi Delfin kupára Újvidékről érkeztek versenyzők hozzánk akik olyan jól érezték magukat, hogy meghívtak minket a saját versenyükre.
Természetesen megyünk. Az utazókeret jövő héten kihírdetésre kerül edzésen.
A versenyszámok:
4 x 50m freestyle (1999 and younger)
50m freestyle (1994 and older, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999.)
50m breaststroke (1994 and older, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999.)
50m backstroke (1994 and older, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999.)
50m fly (1994 and older, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999.)
25m freestyle ( 2000, 2001 and younger)
25m breaststroke ( 2000, 2001 and younger)
25m backstroke ( 2000, 2001 and younger)
25m fly ( 2000, 2001 and younger)

2009. október 9., péntek

Cikk a Pécsi Hírekben

A XI. Delfin kupával kapcsolatosan jelent meg egy cikk a Pécsi hírekben, magáról a versenyről és a legeredményesebb versenyzőről, Aidáról.

Immár 11. alkalommal rendezték meg a Nevelési Központ uszodájában az ANK Delfin-kupát október 3-án. Ez a rendezvény lehetőséget ad a legkisebbeknek is, akik épp csak megtanultak úszni, hogy a versenyzés izgalmait, sikereit megélhessék.

A házigazda ANK Úszóklub mellett jó pár környékbeli egyesület (Szigetvár, Siklós, Adorján SE, Nagyatád NUSE, KASI, Delfin-Tiffer 21 SE, PVSE) és a szerb PK Novi Sad úszói is részt vettek. A pici uszodában 130 gyerek versenyzett.
A legeredményesebb versenyző JURINOVICS AIDA, az ANK Úszóklub versenyzője volt, aki mind az öt egyéni versenyszámában az első helyeket hozhatta el. 200 m vegyesen új egyéni csúcsot úszott, s ezzel sokakat lenyűgözött. A Csillagszóró versenyszám gyönyörű kupájáért is megküzdött, és bajnoka lett. Teljesítményével edzője, Petrov Iván is elégedett volt.
Aida heti 11 alkalommal jár az edzésekre, amit komolyan vesz, és örömmel teszi. De mindezek mellett van ideje a tanulásra, s ami nagyon fontos, van ideje a barátaira, Lalika nevű cicusára és minden másra, ami egy 11 éves korú kislánynak kell.
,,Aua”, ahogy Petrov Anatolij (Tolja bácsi) nevezi, még az idén számos hazai nagy versenyre készül.

2009. október 5., hétfő

I. Pécs Sprint jegyzőkönyv

Szombaton a XI. Delfin kupán a fiatalabbak álltak rajtkőhöz, vasárnap az idősebb versenyzőink vettek rész az I. Pécs Sprint versenyen.

A jegyzőkönyv ránk vonatkozó része a címre kattintva tekinthető meg.

Gartulálunk minden érmesünknek!

2009. október 3., szombat

XI. Delfin kupa jegyzőkönyv

A XI. Delfin kupán mutatkoztak be új kisversenyzőink. Lassan összeáll a csapat és reméljük sokat fogunk még hallani róluk.
A leány csillagszóró ismét igen izgalmasra sikerült. Manga-Jurinovics döntőben most Aida győzőtt. Kiváncsian várjuk a következő Delfin kupa csillagszórót. Hajrá lányok!!!:-)