2012. június 24., vasárnap

Delfintalálkozó és Baranya Megyei Nyílt Úszó Bajnokság

Egy hétvége. Két verseny.
Sportolóink nagyobbik fele a Hullám Fürdőben vett rész a Baranya Megyei Nyílt Úszó Bajnokságon.
Nagyon szép eredmények születtek. Rengeteg egyéni csúcs és az érmek sem maradtak el.

100m gyors (1,08,81) 2. hely

Közben Jászó Ádám (2002) a két napos budapesti Delfintalálkozón állt rajtkőre.
7 számból ötöt megnyert, a verseny legeredményesebb fiú versenyzője lett és külön díjazásban részesült.
Több számból is a korosztályos ranglista első helyére került ezekkel a remek időkkel.

50m pillangó 0,33,73
50m gyors 0,31,08
50m hát 0,35,16
100m hát 1,15,34
100m gyors 1,07,17

Gratulálunk mindenkinek!
További sikeres felkészülést az Országos bajnokságokra!

Záróbuli Malomvölgyben

Az idei év ugyan még csak a kis sportolóink részére ért véget hiszen az Országos bajnokságok még vissza vannak, de már most összejöttünk a Malomvölgyi tónál, hogy együtt lazítsunk egy kicsit.
A találkozó 10 órára volt megbeszélve, de a szülői közösség most sem hazudtolta meg önmagát, 8 órától már készült a pörkölt két üstben is.
Lassan szállingózott a nép. Finomabbnál finomabb sütik kerültek az asztalra.

Ebéd után két csoportra osztottuk a gyerekeket és egy igen komoly kvíz csata vette kezdetét ahol a kisebbek és nagyobbak tudására is szükség volt. Mindkét csapat két-két kérdésben hibázott csak így az eredmény döntetlen lett.
A nap fő eseményének a nagy focimeccs számított ahol a gyerekek a felnőttek ellen játszottak. A lányok a fák árnyékából szurkoltak a fiúknak, de sajnos ez is kevés volt mert az 1953-as Magyarország -Anglia meccset megidézve 6:3-ra nyertek a felnőttek összeszedett szép játékkal :-)
A meccs végén tovább pusztítottuk a sütemény állományt. Judit néni is megérkezett és egy szülői értekezletet tartott pihenésképpen.

Mindenki jól érezte magát. Sajnos Tolja bácsi és Soso nem lehetett velünk, edzőtáborban készültek az előttük álló nagy feladatra. Reméljük, hogy nemsokára velük együtt ünnepelhetünk.
Köszönet a szülőknek a sok finomságért!

Úszó vizsga

Kis versenyzőink éves munkájának eredményeként sikeres szakmai minimum vizsgát tettek.
21-en ugrottak neki a feladatnak, hogy úszásnemenként 50 métert leússzanak szabályosan, rajttal és fordulóval. Mindenki sikerrel vette a feladatot. Új sportolói kis könyvekbe belekerült a pecsét, így megtették az első nagy lépést az igazi versenysport felé.
Büszkék vagyunk rájuk és további sok sikert kívánunk nekik.

LXXXIV. ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG

Az Egerben megrendezett Országos Ifi Bajnokságon Fercsik Szabolcs (1995) 200 mellen döntőbe került ahol végül a 8. helyen végzett.